Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

ΜΠΑΣΚΕΤ-ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΚΥΜΗΣ

Η ομάδα του Γυμναστικού αντιμετώπισε την τρίτη καλύτερη ομάδα του φετινού πρωταθλήματος στην έδρα του. Το συγκρότημα του Βασίλη Μπρατσιάκου δεν έδωσε δικαίωμα στους αντίπαλους να πιστέψουν στη νίκη παίζοντας απο το....
πρώτο λεπτό ασφυκτική άμυνα.
Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε υπέρ της ομαδας του Γυμναστικού με την απίστευτη διάφορα των 37 πόντων(61-24).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γυμναστικός συνέχισε με τους ίδιους ρυθμούς και με απίστευτα επιθετικά τρανζίσιον, το σκόρ ξεπέρασε και το ντάμπλ σκόρ 84-41. Στη τέταρτη και τελευταία περίοδο του αγώνα ο Βασίλης Μπρατσιάκος δοκίμασε διάφορα σχήματα με πολλές αλλαγές στη σύνθεση του και έκλεισε το παιχνίδι με τελικό σκόρ 98-65.
Έτσι η ομάδα του Γυμναστικού τερμάτισε στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος αήττητη και απέκτησε πλεονέκτημα έδρας στα δυο εναπομείναντα παιχνίδια των πλέι οφ.
Οι διακριθέντες του αγώνα είναι ο Σέττος με 20(3) ο Γκρινιάρης με 14(1) και ο μικρός του Γυμναστικού Ιωάννου με 11(2) απο τους ψηλούς της ομαδας ο Κουμιώτης Βαγγέλης Δήμος με 11 πόντους!!!‏