Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2014

Νίκο να τον καμαρώνεις πάντα

Πήρε τη νίκη η Καλλιθέα με γκολάρες Ρόγκα

Τη νίκη με 2-1 πήρε η Καλλιθέα κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου σε ένα ματς που είχε, ανατροπή, γκολάρες, αλλά και αποβολή.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς καταφέρνοντας στο 10ο λεπτό να πάρουν κεφάλι στο σκορ, σε ένα ισορροπημένο κατά τα άλλα παιχνίδι. Η Καλλιθέα προσπαθούσε να δημιουργήσει φάσεις, ωστόσο ....
καμία δεν ήταν απειλητική για τον Ολυμπιακού Βόλου, ο οποίος από την πλευρά του προσπαθούσε να βγαίνει στις αντεπιθέσεις.\
Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλλιθέα είχε την υπεροχή του αγώνα, με τον Ολυμπιακό Βόλου να μένει με 10 παίκτες στο 60ο λεπτό. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Ρόγκας με τρομερό σουτ από τα 30 μέτρα έκανε το 1-1, με τη ψυχολογία να αλλάζει για την πλευρά των γηπεδούχων.
Δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο Ρόγκας με ένα τρομερό σουτ βρήκε ξανά δίχτυα και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.