ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
 ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ - Α.Ε.Λ. 1 – 3
ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΕΣ ΜΕ 6-0 ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ

ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΕΦΙ ΣΤΟΝ ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΧΟΡΟ

Νίκη για την ομάδα μας στον αγώνα με τα Αλάτσατα με πολύ καλή απόδοση στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.
Σε ένα αγωνιστικό χώρο ο οποίος δεν ήταν σε καλή κατάσταση η ομάδα μας προσπάθησε να κυκλοφορήσει την μπάλα και να δημιουργήσει φάσεις για γκολ.
Πολύ γρήγορα και στο 4΄ με σουτ ο Βογιατζής έκανε το 0-1. Στο 6΄και στο 8΄ο Ζαούρης μπορούσε να κάνει δύο τα....

τέρματα για την ομάδα μας, αλλά το γκολ ήρθε από την ομάδα των Αλατσάτων στο 10΄με δυνατό σουτ του Γκίνη.
Η συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για την ομάδα μας που προσπάθησε να φτιάξει φάσεις για γκολ αλλά ο Κομποθανάσης έλεγε όχι.
Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι στην αρχή στο 49΄ο Μικράκης με ωραία προσπάθεια και δυνατό σουτ έκανε το 1-2. Το γκολ αυτό έδωσε την δυνατότητα στην ομάδα μας να ανεβάσει την απόδοσή της να φτάνει κοντά στο γκολ στο 55΄και στο 60΄με τον Ζαούρη και να κάνει το 1-3 στο 76΄ο Ζαούρης με ωραία ενέργεια που τέλειωσε ο
ίδιος με ωραίο πλασέ. Στο 80΄ ακυρώθηκε γκολ που σημείωσε ο Μπαλόζι Ηρ., και μέχρι το τέλος του αγώνα η ομάδα μας δημιούργησε φάσεις για γκολ με πολύ ευκολία αλλά η επιπολαιότητα στην τελική προσπάθεια δεν έφερε ένα τέταρτο γκολ.
Καλή η διαιτησία των κ.κ.Πάνου, Δέλχα και Δάλλα..
Α.Ε. Ληλαντίου
Αραβανής, Παύλου(80΄Κορκόβελος), Μικράκης, Μπούρικας, Ντουλαβέρης , Μπαλόζι Ηρ.,Αργύρης Ι( 46΄Χατζηαντωνάκης ), Τζανής, Ζαούρης, Βογιατζής (65΄ Μπαλόζι Κρ. ), Φλώρος.
Με νίκη συνέχισε και η ομάδα των παίδων στο αντίστοιχο πρωτάθλημα κερδίζοντας με 6-0 την ομάδα της Προποντίδας.
Τα γκολ για την ομάδα σημείωσαν οι Ποδάρας, Παπαγεωργίου Δημ.(2), Σπυράκης, Φλώρος, και Moco.